Doświadczenie Misyjne Lekarki w RŚA

20181030 092408-kopiaDr Wanda Helena Reinfuss, reumatolog z Krakowa posługiwała chorym w Republice Środkowej Afryki. Dzieci zabrały jej część serca. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Filmy ze Spotkania Kolędników w Mucharzu

wwwkolednicyFilmy ze Spotkania Kolędników Misyjnych w Mucharzu

Część 1

Część 2

Część 3

Część 4

Część 5

Wspomnienia z opłatka z rodzinami misjonarzy, dobroczyńcami misji

Baśnie z Południowego Sudanu

SUDAN okladka www

Baśnie z Południowego Sudanu

Wydział Duszpasterstwa Misyjnego Kurii Metropolitalnej w Krakowie wydał książkę w j. angielskim „Fairy Tales from South Sudan”.

Ze wstępu do książki „Baśnie z Południowego Sudanu”.

Kilka lat temu miałem przywilej pracować w Sudanie Południowym,  w Akol Jal, w pobliżu Rumbek. Przez nieco ponad dwa lata, które tam spędziłem, prowadziłem ekologiczne gospodarstwo. Głosiłem Słowo Boże, przebaczenie i nadzieję, wspierając ludzi w ich codziennym życiu i modląc się z nimi. Po drugiej stronie miasta Rumbek w kraju, w którym toczyła się wojna domowa i konflikt etniczny, irlandzkie zakonnice stworzyły wyjątkową przestrzeń, w której młode kobiety mogą marzyć o lepszej przyszłości i zacząć nabywać umiejętności, które pomogą im ją zbudować.

Inauguracja Narodowego Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Kiabakari w Tanzanii

www Kiabakari 1Wizyta pastoralna nuncjusza apostolskiego w Tanzanii, arcybiskupa Marka Solczyńskiego w Kiabakari. Zdjęcia przedstawiają przyjęcie na Suguti Bridge, przyjęcie w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, obiad i spotkanie z przedstawicielami dekanatu Butiama, wizytę w szkole podstawowej błogosławionego Edmunda, "Tazama na Tabasamu" Klinika okulistyczno-wzrokowa, błogosławienie chorych i starszych z prezentami, zwiedzanie Centrum Zdrowia Błogosławionego Pier Giorgio Frassati, Nieszpory i obiad w klasztorze St. Gemma Galgani. Po kolacji nastąpiło nocne czuwanie na cześć Wielkich Apostołów Miłosierdzia Bożego. Wreszcie Msza Święta Inauguracji Narodowego Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Kiabakari, błogosławieństwo kamienia węgielnego i krzyża dla proponowanej parafii St. Lois, błogosławieństwo korony posągu Matki Bożej Fatimskiej i błogosławieństwo W Kaplicy Matki Bożej Fatimskiej. Zasadzono 400 drzew modrzewiowych w Lesie Miłosierdzia. Zdjęcia autorstwa Aldimilablis Novatus Mchele i zespołu.

Ks. Wojciech Kościelniak, Tanzania, Kiabakari.

Inauguracja nowej Parafii St. Lois w Tanzanii

www Kiabakari 2

Dzieci w Kiabakari w Tanzanii

www dzieci Kiabakari

Kolędnicy Misyjni w Mucharzu 5 I 2019

www kolednicyMucharz2019

Archidiecezjalne Spotkanie Kolędników Misyjnych w Mucharzu

Miejsce szczególne

Po raz pierwszy w tym miejscu zgromadzili się Kolędnicy Misyjni z całej Archidiecezji Krakowskiej. To już dwudzieste drugie spotkanie w tej formie, wcześniej od 1989 roku odbywały się spotkania misyjne dla dzieci w Dniu Misyjnym Dzieci (6 stycznia), gdyby to dodać to mamy 30-lecie naszych spotkań. Co roku spotykamy się w innej miejcowości Archidiecezji Krakowskiej. Podziwiamy zapał dzieci oraz opiekunów, którzy organizują kolędowanie misyjne w domach rodzinnych w większości parafii Archidiecezji Krakowskiej.