Nowe wieści z Peru

Kochani,

Dziękuję  bardzo serdecznie ofiarodawcom, za ostatnią pomoc.

Modlimy się za Was z wdzięcznością.

Robiłam kampanię na temat wiary w szkołach, tak średnich i podstawowych, zebrania w wioskach i celebracje Słowa, i spotkania z ekipami misjonarskimi  w parafiach, aby mi zdali sprawę z pracy duszpasterskiej. Po odpoczynku przedstawię szczegółowe sprawozdanie z tych wizyt duszpasterskich biskupowi ale także prześlę je wszystkim parafiom.

Całe nasze duszpasterstwo nie ma dobrych metod na ewangelizacje, spadla liczba uczestników grup parafialnych, nie ma zbyt dużo zobowiązanych w parafii. etc. Ale to nie tylko nasza wina   .... jest cos ..w aktualnej rzeczywistości . Ludzie maja więcej rozrywki - nawet w

dżungli, telewizory, radio, odtwarzacze video, przemieszczają się

łatwiej, odwiedzają  rodziny coraz liczniejsze w miastach i

miasteczkach... ect.

W przyszłym tygodniu lecę do Limy, będę brać udział w rekolekcjach,

razem z Ania i dwoma księżmi z naszego Wikariatu.

Potem pójdziemy jeszcze na kurs teologiczny, a poza tym będę robić

śpiewnik w Limie dla naszego Wikariatu. Potem będę pracować nad przygotowaniem naszej Asamblei, tego wielkiego zebrania wszystkich naszych misjonarzy, a raczej misjonarek ( bo jest ich znacznie więcej). Odbędzie się ono od 16 de 21 marca tu w Iquitos, i myślimy że już do tego czasu będziemy mieli nowego biskupa. I oby znalazł się taki co by do Franciszka papieża był podobny. O takiego się modlimy, dobrego, misjonarza, bliskiego ludzi i ich problemów,... Pomódlcie się też Wy za niego.

Dominika

Czekolada na goraco    Dzieci yaguas  Dzieci z jednej z wiosek ktore wystapily na jaselkach z zywymi zwierzatkami  Dzieci z katechezy Bozo Narodzeniowej  Dzieci z Santa Clotilde biorace udzial w konkusie koled z dzungli. Te wystepueja w strojach szczepu Yagua.   Czekolada na goraco 2