Patronat Misyjny
Młodzieżowy Wolontariat Misyjny
Audycje radiowe

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

Doświadczenie Misyjne
Nowości wydawnicze
Animacja Misyjna
Adopcja Misyjna
Multimedia
Kongresy Misyjne Dzieci
Formacja Misyjna
Papieskie Dzieła Misyjne
Licznik odwiedzin
Dzisiaj1
Ilość wejść na stronę106229

Kolędnicy Misyjni

Kolędnicy Misyjni 2014

Przedsięwzięcie kolędników misyjnych prowadzone jest pod patronatem Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci. Kolędnicy zwiastują radość Bożego Narodzenia w odwiedzanych domach. Zaangażowanie dzieci w misyjne kolędowanie ma na celu pomoc duchową i materialną dzieciom w krajach misyjnych. Ofiary pieniężne są przeznaczane na realizację projektów, służących bezpośrednio najmłodszym w Tanzanii, Sudanie, Peru, Brazylii, i na Ukrainie. W tym roku szczególnie zwracamy się z pomocą dzieciom w Indiach. Dzieci, jako kolędnicy misyjni, przyzwyczajają się do trudu i składania ofiary z własnego czasu i zdolności.

Głoszenie Dobrej Nowiny o Zbawieniu

Dzieło „Kolędników Misyjnych” winno być odpowiednio przygotowane. W zależności od wielkości parafii, grup kolędniczych może być więcej. Kilkuosobowe grupy dzieci powinny dobrze znać teksty, mieć odpowiedni strój, kolorową gwiazdę i skarbonkę z napisem, dla kogo przeznaczone są ofiary, a także dorosłego opiekuna.

Czas kolędowania przypada w okresie między świętami Bożego Narodzenia, a Nowym Rokiem, w niektórych parafiach kolędowanie trwa przez cały okres Bożego Narodzenia. W drugi dzień świąt Bożego Narodzenia (w dzień Świętego Szczepana), lub w najbliższą niedzielę po nich, grupy kolędników misyjnych wraz z opiekunami spotykają się na wspólnej Eucharystii, podczas której dokonuje się uroczystego posłania ich przez kapłana. Następnie udają się do mieszkańców parafii, by zwiastować im Dobrą Nowinę o przyjściu Chrystusa do wszystkich ludzi na świecie. Głosząc radosną nowinę o zbawieniu, stają się małymi misjonarzami, wskazując jednocześnie na potrzeby milionów dzieci w świecie, które nie znają prawdy o Jezusie Chrystusie i cierpią biedę duchową i materialną. Pamiątki, które zostawiają w domach, są formą życzeń i podziękowań składanych w imieniu dzieci z krajów misyjnych, dla których przeznaczane są ofiary.

Dzieło „Kolędników Misyjnych” jest współpracą pomiędzy parafią, szkołą, a Wydziałem Duszpasterstwa Misyjnego Kurii Metropolitalnej w Krakowie oraz Wydziału Katechetycznego. Uwieńczeniem kolędowania jest Archidiecezjalne Spotkanie Kolędników Misyjnych, które ostatnio zgromadziło największą liczbę dzieci w Niegowici (około 1,5 tys). Dla lepszego przygotowania kolędowania misyjnego, Wydział Duszpasterstwa Misyjnego Kurii w Krakowie wydał specjalny zeszyt formacyjny, iskierkę kolędnika misyjnego, plakat oraz gwiazdki do rozdawania.

 

Iskierka Kolędnika Misyjnego

Jest pomocą dla dzieci w przygotowaniu się do kolędowania misyjnego. Cztery kroki proponowane w Iskierce Kolędnika Misyjnego są próbą ukazania różnych problemów dzieci żyjących w krajach misyjnych.

Gwiazdki  

Zostały wydane gwiazdki do rozdawania podczas kolędowania misyjnego. Można je nabywać w Wydziale Duszpasterstwa Misyjnego Kurii.

Plakat 

Został wydany także plakat okolicznościowy na kolędowanie misyjne, zostanie on rozesłany do parafii w grudniu.