Kolędnicy Misyjni w Mucharzu 5 I 2019

www kolednicyMucharz2019

Archidiecezjalne Spotkanie Kolędników Misyjnych w Mucharzu

Miejsce szczególne

Po raz pierwszy w tym miejscu zgromadzili się Kolędnicy Misyjni z całej Archidiecezji Krakowskiej. To już dwudzieste drugie spotkanie w tej formie, wcześniej od 1989 roku odbywały się spotkania misyjne dla dzieci w Dniu Misyjnym Dzieci (6 stycznia), gdyby to dodać to mamy 30-lecie naszych spotkań. Co roku spotykamy się w innej miejcowości Archidiecezji Krakowskiej. Podziwiamy zapał dzieci oraz opiekunów, którzy organizują kolędowanie misyjne w domach rodzinnych w większości parafii Archidiecezji Krakowskiej.

Eucharystia pod przewodnictwem ks. biskupa Antoniego Długosza koncelebrowana wraz z misjonarzami i kapłanami – opiekunami grup kolędniczych była ukoronowaniem i dziękczynieniem za dzieło Kolędników Misyjnych

Po Mszy Świętej zostały ogłoszone wyniki konkursów i wręczone nagrody LaureatomKonkurs rysunkowy na temat: „W mocy Bożego Ducha głosimy Ewangelię”  oraz Konkurs na Misyjną Szopkę Bożonarodzeniową.

Orszak Trzech Króli uświetnił zespół góralski „Echo z Gór”oraz siostry klawerianki z Nigerii. W szkole czekał na nas ciepły posiłek tzw. Kuchnia Misjonarza. Na zakończenie spotkania odbyło się uroczyste rozesłanie przed budynkiem szkoły.

Dziękujemy

Pragniemy wyrazić wdzięczność wszystkim, którzy współtworzyli Spotkanie Kolędników Misyjnych w Mucharzu w dniu 5 stycznia 2019 roku. Wzgórze, niegdyś pogańskie napełniło się Małymi Misjonarzami – Kolędnikami Misyjnymi z całej Archidiecezji Krakowskiej. W tym Kościele, jak głosi tradycja, miał odprawiać  Mszę Świętą św. Wojciech. I w tym szczególnym miejscu zebraliśmy się, aby podziękować Panu Bogu za dar wiary i powołanie do głoszenia Ewangelii tym najbliższym w naszych domach i tym w dalekich krajach misyjnych, którzy jeszcze nie słyszeli o Narodzeniu Pana Jezusa.

Serdecznie dziękujemy przede wszystkim ks. Biskupowi  Antoniemu Długoszowi. Dziękujemy Dzieciom-Kolędnikom Misyjnym i Opiekunom za zorganizowanie przyjazdu na wspólne świętowanie, Kapłanom, Siostrom Zakonnym, Katechetom, Rodzicom. Gorąco dziękujemy Gospodarzom tego miejsca – ks. Proboszczowi Krzysztofowi Strzelichowskiemu, kapłanom pracującym w tej parafii ks. Janowi Marciszowi, ks. Przemysławowi Bialikowi.

Panu Dyrektorowi Szkoły imienia Ojca Świętego Jana Pawła II Marianowi Fujakowi.

Dziękujemy Misjonarzom: Ks. Wojciechowi Kościelniakowi. Siostrom Klaweriankom z Nigerii i Polski. W szkole Paniom Kucharkom, Rodzicom, Nauczycielom, Młodzieży. Wójtowi Pani Renacie Stefanii Galara. Pracownikom Urzędu Gminy.

Wszystkim Wolontariuszom, którzy podjęli opiekę nad grupami kolędniczymi.

Panu Organiście i scholom z Mucharza i Stryszowa. Gospodyni, Zakrystiance, Kamerzystom, Mediom, Orkiestrom „Echo z Gór” z Kasinki Małej, Woźnicom  z Jaszczurowej, Strażakom i Policji.

Przedstawicielom Mediów: TVP3 Kraków, Niedziela Małopolska, Gość Niedzielny, Radio Plus, Franciszkańska 3, Wydawnictwo św. Stanisława, Kronika Beskidzka.

Wyniki konkursu plastycznego

Temat: „W mocy Bożego Ducha głosimy Ewangelię”

I miejsce Weronika Mirocha kl. VI SP w Stroniu

Julia Maciasz kl. V SP w Harklowej

Wyniki konkursu na Misyjną Szopkę Bożonarodzeniową

I miejsce Karolina Pitek z Parafii p.w. MB Pocieszenia w Budzowie

II miejsce Wojciech Hryniewicz-Sudnik z Parafii Trójcy Świętej w Koźmicach Wielkich

III miejsce Grupa Kolędników z Parafii św. Jadwigi Królowej w Nowym Targu

Wyróżnienia: Paulina Węgrzyniak z Parafii św. Marii Magdaleny w Poroninie, Karolina Koper z Parafii św. Andrzeja Ap. w Szaflarach, Anna Rębilas z Parafii Trójcy Świętej           w Koźmicach Wielkich, Grupa Kolędników Misyjnych z Parafii MB Wspomożenia Wiernych w Palczy, Amelia Brzezoń z Parafii p.w. Opieki Matki Bożej w Kamieniu.

Nagrody pocieszenia: Sandra Koper z Parafii św. Andrzeja Apostoła w Szaflarach,

Adam Knurowski z kl. IV SP im. Św. Kingi w Knurowie, Dawid Piszczek z kl. VII SP             w Harklowej.