Na Misyjne Doświadczenie do Tanzanii

www-poslanie Przed nami wyjazd na doświadczenie misyjne do Tanzanii. Przygotowania rozpoczęliśmy we wrześniu 2018 roku. Przewidujemy 17 spotkań, które obejmują warsztaty oraz dni skupienia i rekolekcje. Na spotkaniach podejmujemy takie tematy jak: Misjologia, Teologia Bibiljna – Słowo Boże w innych kulturach, Podstawy życia duchowego (modlitwa osobista, Sakramenty Święte), Zagadnienia Afryki (rodzime religie, czarne chrześcijaństwo, Islam w Afryce, filozofia i kultura, obyczaje i prawo), Misyjne dokumenty Kościoła, podstawy katechezy misyjnej, medycyna tropikalna, języki: angielski i suahili, zasady komunikacji.

W przygotowaniach towarzyszą nam osoby, które mają doświadczenie misji: ks. dyr. Tadeusz Dziedzic (15 lat pracy na misjach w Tanzanii), s. Bożena Najbar (kilka wyjazdów na doświadczenie misyjne: (Uganda, Tanzania, Peru, Brazylia, Argentyna, Ukraina), dr Wanda Helena Reinfuss (lekarka w krajach misyjnych: Tanzania i RŚA), ks. prof. Andrzej Zwoliński (podróżnik i autor wielu książek między innymi „Biedy Afryki”, „Duchy Afryki”.

Planujemy także zrealizować projekty, które przedstawiają nam misjonarze, do których jedziemy, np. zakup Pisma Świętego w j. suahili dla tamtejszej ludności.

Pięcio osobowa grupa wyrusza już pod koniec czerwca 2019. Życzymy im wiele łask Bożych i darów Ducha Świętego w każdym dniu posługi miejscowej ludności Masajskiej.

s. Bożena Najbar