Ola i Zbyszek z RCA

DSC_0503Szczęść Boże!

Pozdrawiamy bardzo serdecznie z afrykanskiej ziemi :)

U nas wszytstko w jak najlepszym porządku.  Narazie jesteśmy zdrowi i żadne choróbsko jeszcze się nie przyplatało. Mieszkamy na misji gdzie znajduje się kuria diecezjalna, katedra, centre d'accueil (czyli taki dom gdzie misjonarze moga się zatrzymać w drodze). Obok nas mieszka również biskup naszej diecezji Armando Gianni no i ekipa polska czyli przede wszystkim ks. Mirek Gucwa - Wikariusz Apostolski i jeszcze dwie siostry Polki - Pasterzanki. My mamy swój domek tylko dla siebie, wiec lepiej być nie może. Poza tym w pobliżu naszego miasteczka Bouar jest sporo misji gdzie są Polacy.

A nasza praca wyglada mniej wiecej tak:

Ja pracuję w garażu diecezjalnym, jedynym w promieniu kilkunastu kilomerów. Są tam reperowane samochody nie tyllko misyjne, ale przede wszystkim różnych organizacji pomocowych takich jak: Mercy Corps, PAM, Bonuca itp, itd. Na miejscu Zbyszek_w_garazujest czterech mechanikow. Największym problemem jest jednak  brak części do samochodów, najczęściej trzeba sprowadzać je z Kamerunu lub ze stolicy- Bangui.

Ola zajmuję się księgowościa diecezji Bouar – czyli parafie, garaż, stolarnia, różne dzieła diecezjalne.  Co tydzień w środę ma także zajecia sportowe w Centrum Kulturalnym St. Kizito dla dziewcząt.

Ogólnie jesteśmy bardzo zadowoleni i czujemy się tutaj bardzo dobrze  Nie mamy jeszcze za wiele zdjeć ale przesyłamy kilka.

Pozdrawiamy serdecznie jeszcze raz i do usłyszenia

Ola i Zbyszek